Brugernavn
 
  Password
    Glemt login    

Klik her for at oprette en profil


Grodan statistik - rekordlister Struer Svømmeklub
 
Rekord damer, 25 m bassin

Distance             Rekordindehavere             Tid          Stævne by      Dato
50m Frisvømning      Helle Frederiksen            00:28.13                    1997-02-21
100m Frisvømning     Helle Frederiksen            01:00.11                    1996-12-07
200m Frisvømning     Helle Frederiksen            02:09.73                    1996-11-30
400m Frisvømning     Sara Bjerre Pedersen         04:36.88                    1997-10-25
800m Frisvømning     Sara Bjerre Pedersen         09:30.96                    1997-03-20
1500m Frisvømning    Line Kallerup                19:01.80                    1991-12-08
50m Brystsvømning    Mathilde Snitgaard           00.36.85     Viborg         2014-03-15
100m Brystsvømning   Mette Bruhn                  01:18.03                    1990-01-01
200m Brystsvømning   Mette Bruhn                  02:47.70                    1990-01-01
                                                                      
50m Rygsvømning      Nanna Kibsgaard Madsen(2000) 00:32.06     Esbjerg        2015-11-08
100m Rygsvømning     Helle Frederiksen            01:08.17                    1996-11-30
200m Rygsvømning     Helle Frederiksen            02:23.74                    1996-03-21
                                                                     
50m Butterfly        Helle Frederiksen            00:30.37                    1997-02-21
100m Butterfly       Ann Louise Vestergaard       01:06.05                    1992-04-04
200m Butterfly       Helle Frederiksen            02:24.27                    1996-12-07
 
100m Medley          Helle Frederiksen            01:11.16                    1996-12-13
200m Medley          Helle Frederiksen            02:24.62                    1997-02-21
400m Medley          Helle Frederiksen            05:03.46                    1996-12-07
  
 
Rekord herrer, 25 m bassin

Distance             Rekordindehavere             Tid          Stævne by      Dato
50m Frisvømning      Michael Terp Olesen (99)     00:24.52     Hjørring       2014-10-24 
100m Frisvømning     Martin Terp Olesen (94)      00:53.08     Ikast          2010-06-12
200m Frisvømning     Michael Terp Olesen (99)     01:54.70     Esbjerg        2015-01-18
400m Frisvømning     Michael Terp Olesen (99)     04:07.53     Esbjerg        2015-01-16 
800m Frisvømning     Morten Steen Christensen     08:56.02     Kastrup        2008-06-13
1500m Frisvømning    Michael Terp Olesen (99)     16:45.11     Herning        2015-04-18
                                                                        
50m Brystsvømning    Morten Steen Christensen     00:31.72     Odense         2010-10-29
100m Brystsvømning   Lasse Simonsen               01:08.00                    1990-01-01
200m Brystsvømning   Lasse Simonsen               02:29.33                    1990-01-01
                                                                          
50m Rygsvømning      Michael Terp Olesen (99)     00:27.64     Hjørring       2014-10-26 
100m Rygsvømning     Martin Terp Olesen (94)      00:59.23     Odense         2009-10-22
200m Rygsvømning     Martin Terp Olesen (94)      02:09.50     Kolding        2009-06-12
                                                                          
50m Butterfly        Martin Terp Olesen (94)      00:26.22     Herning        2010-04-24
100m Butterfly       Michael Terp Olesen (99)     00:57.13     Hjørring       2014-10-26 
200m Butterfly       Michael Terp Olesen (99)     02:09.16     Esbjerg        2015-01-16
 
100m Medley          Martin Terp Olesen (94)      01:02.00     Århus          2009-09-25
200m Medley          Michael Terp Olesen (99)     02:12.63     Hjørring       2014-10-26
400m Medley          Martin Terp Olesen (94)      04:46.89     Herning        2010-03-12
 
 
Rekord damer, 50 m bassin
 
Distance             Rekordindehavere             Tid          Stævne by      Dato

50m Frisvømning      Lisa Lund Jensen             00:28.44                    1998-07-08

100m Frisvømning     Lisa Lund Jensen             01:02.24                    1998-07-08
200m Frisvømning     Helle Frederiksen            02:13.99                    1996-04-06
400m Frisvømning     Sara Bjerre Pedersen         04:40.07                    1996-07-10
800m Frisvømning     Sara Bjerre Pedersen         09:36.38                    1996-07-10
1500m Frisvømning    Line Cleman Hatting          21:59.90     Aarhus         2013-05-31
50m Brystsvømning    Maja Sandholm Pedersen       00:38.57     Aarhus         2013-06-01
100m Brystsvømning   Mette Bruhn                  01:20.88                    1990-01-02
200m Brystsvømning   Rikke Johannesen             02:53.01                    1990-01-02
50m Rygsvømning      Nanna Kibsgaard Madsen       00:33.82                    2016-05-28
100m Rygsvømning     Louise Søndergaard           01:09.69                    1990-01-02
200m Rygsvømning     Helle Frederiksen            02:27.26                    1996-07-10
50m Butterfly        Lisa Lund Jensen             00:31.47                    1998-04-24
100m Butterfly       Ann Louise Vestergaard       01:06.00                    1996-07-10
200m Butterfly       Ann Louise Vestergaard       02:24.65                    1996-07-10
200m Medley          Helle Frederiksen            02:28.19                    1996-07-10
400m Medley          Helle Frederiksen            05:12.40                    1996-07-10
 
 
Rekord herrer, 50 m bassin
 
Distance             Rekordindehavere             Tid          Stævne by      Dato

50m Frisvømning      Martin Terp Olesen (94)      00:24.59     Gentofte       2010-06-18

100m Frisvømning     Martin Terp Olesen (94)      00:54.22     Gentofte       2010-06-18
200m Frisvømning     Michael Terp Olesen (99)     02:00.97     Hjørring       2015-02-27
400m Frisvømning     Michael Terp Olesen (99)     04:17.74     Hjørring       2015-02-27
800m Frisvømning     Michael Terp Olesen (99)     09:06.15     Holstebro      2014-12-13
1500m Frisvømning    Morten Steen Christensen     17:44.25     Hjørring       2009-02-27
50m Brystsvømning    Morten Steen Christensen     00:33.13     Esbjerg        2010-03-27
100m Brystsvømning   Lasse Simonsen               01:10.63                    1990-01-02
200m Brystsvømning   Lasse Simonsen               02:35.21                    1990-01-02
50m Rygsvømning      Martin Terp Olesen (94)      00:27.97     Esbjerg        2010-03-27
100m Rygsvømning     Martin Terp Olesen (94)      01:00.42     Esbjerg        2010-03-27
200m Rygsvømning     Thomas Mogensen              02:11.13                    1996-07-10
50m Butterfly        Martin Terp Olesen (94)      00:25.90     Esbjerg        2010-03-27
100m Butterfly       Martin Terp Olesen (94)      00:57.49     Gentofte       2010-06-18
200m Butterfly       Martin Terp Olesen (94)      02:12.67     Gentofte       2010-06-18
200m Medley          Michael Terp Olesen (99)     02:17.25     Odense         2014-03-02
400m Medley          Morten Steen Christensen     05:03.63     Aarhus         2010-05-28
 
 
Holdkap damer, kortbane 25 m
    
Disciplin     Navn                    Årg.     Tid       Dato

4x50 fri      Charlotte Mortensen     81       1.59.45   21.03.98
              Christina Lund Jensen   82    
              Lisa Lund Jensen        85    
              Linda Jensen            82    
 
4x100 fri     Lisa Lund Jensen        85       4.14.65   02.02.97
              Sara Bjerre-Pedersen    81              
              Vinnie Sørensen         80              
              Helle Frederiksen       81              
                                                      
4x200 fri     Annemette Vestergaard   71       9.12.78   17.03.90
              Anette Nautrup Madsen   74              
              Line Kallerup           75              
              Tina Bojsen             71              
                                                      
4x50 medley   Louise Søndergaard      72       2.14.20   11.04.87
              Lis Christensen         70              
              Tina Bojsen             71              
              Jannie Andersen         69              
                                                      
4x100 medley  Gitte Nautrup Madsen    72       4.49.50   18.09.88
              Lis Christensen         70              
              Annemette Vestergaard   71              
              Tina Bojsen             71              
                                                      
8x50 fri      Tina Bojsen             71       4.10.45   01.10.88
              Line Kallerup           75              
              Lis Christensen         70              
              Rikke Johannesen        75              
              Lene Møller             71              
              Anette Nautrup Madsen   74              
              Gitte Nautrup Madsen    72              
              Annemette Vestergaard   71              
                                                      
10x50 fri     Sabine Lystbæk          66       5.33.40   25.10.80
              Louise Rendtorff        66              
              Helle Prangsgaard       65              
              Trine Simonsen          69              
              Dorthe Østergaard       65              
              Tina Kristensen         65              
              Susan Thinggaard        65              
              Hanne Madsen            63              
              Birte Prangsgaard       63              
              Lene Maarbjerg          67              
                                                      
4x100 bryst   Bianca Larsen           75       5.38.20   11.03.89
              Rikke Johannesen        75              
              Lis Christensen         70              
              Line Kallerup           75              
                                                      
4x100 ryg     Lisa Lund Jensen        85       4.50.73   10.11.96
              Christina Lund Jensen   82              
              Charlotte Mortensen     81              
              Helle Frederiksen       81              
                                                      
4x100 fly     Lotte Nybo Gregersen    76       4.55.10   22.03.92
              Rikke Johannesen        75              
              Mette Rønberg           76              
              Ann Louise Vestergaard  76
 
Holdkap herrer, kortbane 25 m
  
Disciplin     Navn                     Årg.   Tid        Dato

             
                                          
4x50 fri      Martin Terp Olesen       94     1.40.65    01.02.09
              Morten Steen Christensen 92               
              Mikkel Kruuse            88               
              Jesper Dam Karlsen       91               
                                                        
4x100 fri     Søren Skov Jakobsen      79     3.46.59    05.02.95
              Anders Bang Erlandsen    77               
              Thomas Elgaard           77               
              Jesper Gregersen         71               
                                                        
4x200 fri     Jesper Wamberg           74     8.11.10    02.03.91
              Morten S Petersen        74               
              Thomas Mogensen          74               
              Jesper Gregersen         71               
                                                        
4x50 medley   Jesper Dam Karlsen       91     1.57.31    25.01.14
              Alex Terp                97               
              Michael Terp Olesen      99               
              Casper Trier Jensen      96               
                                                        
4x100 medley  Thomas Mogensen          74     4.17.40    05.02.94
              Jesper Wamberg           74               
              Thomas Elgaard           77               
              Jesper Gregersen         71               
                                                        
8x50 fri      Jesper Gregersen         71     3.29.28    04.12.93
              Jesper Wamberg           74               
              Thomas Mogensen          74               
              Anders Bang Erlandsen    77               
              Morten Petersen          74               
              John Albertsen